11 Nisan 2021 Pazar

BEYKOZ 1908 A.Ş. ERTELEN BAL MAÇLARI İÇİN HAZIRLIKLARA DEVAM DEDİ...


Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımında Bölgesel Amatör Lig maçları için erteleme kararı alınsa da Mayıs Ayı son haftasında başlayacak olan heyecan için takımlar antrenmanlarına devam edecek.

Beykoz İlçemizde Bölgesel Amatör Ligde temsil edilecek 3 takımdan biri olan Beykoz 1908 A.Ş. Takımı bu sezon heyecanlı mı heyecanlı bir görüntü çiziyor...geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile yönetim kurulunu yenileyen Sarı-Siyahlı Takım erteleme kararını memnunlukla karşılamasına karşın maçların kesinlikle oynatılmasından yana görüş sunmakta.

Beykoz 1908 A.Ş. Başkanı Zeki Aksu, yeni bir yönetim kurulunun oluştuğuna dikkat çekerken, " Bu erteleme bir anlamda bizim açımızdan olumlu oldu da diyebiliriz. Yeni bir Yönetim Kurulumuz oluştu ve zaman bazı adımlar atmak için çok kısa idi. Tabii ki biz her zaman, her platformda, her açıklamamızda maçların oynanmasından yana tavır aldık ve açıkladık. Kadromuza yeni isimleri dahil etmemiz gerekmekte. Yeterince zaman var. Ancak ligin farklı bir formatta hızlandırılmış bir lig olarak oynatılmasından yanayız. " diye konuşmakta.

Başkan Aksu, konuya ilişkin Amatörün Dünyası Spor Sitesinden Hakan Ertürk'e yaptığı özel açıklamada ise şu ifadelere yer verdi..." Liglerin mutlaka oynatılması gerektiğini söylemek isterim. Vaka sayıları ortada Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı karar bugün için gerekli görünebilir, ancak bu lig kesinlikle oynanmalıdır. Beykoz her koşulda, her zaman ligleri oynamaya hazırdır. Burası 113 yıllık bir camia 2. Meşrutiyet ile birlikte kurulan ve savaş sırasında bile sahaya çıkan bir kulüptür. Bizim için önemli olan bu sezonun mutlak suretle oynatılması.  Lig Mayıs ayında başlar, hızlandırılmış bir şekilde ligler 15 Temmuz'da biter. Oynatılmamasını asla tasvip etmiyoruz. Kesinlikle ama kesinlikle bu sezonun beyaz sayfa olmasını kabul edemeyiz." dedi.Bölgesel Amatör Ligin Mayıs Ayı son haftasına ertelenme kararının açıklanması ile birlikte takımlar ortaya çıkan 45 günlük süre nedeni ile antrenman sayılarını da düşürecek gibi. Beykoz 1908 A.Ş. Takımı da hafta başında Teknik Kadronun vereceği yeni antrenman programını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Öte yandan Bölgesel Amatör Lig için Antalya'da Kampta bulunan takımlar için bu karar şok etkisi yaratmış durumda. İstanbul'a dönüşler başlarken zamanın çok uzun olduğu yönünde düşünce sahibi takımlar TFF nezdinde girişime geçmeye hazırlanmakta. Ligin olabildiğince yakın bir tarihe çekilmesi istenmekte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme