17 Mart 2023 Cuma

ÇİĞDEMSPOR BAŞKANI UĞUR GÖKDEMİR, " SAÇMA SAPAN BİR STATÜYE KURBAN GİTMEK İSTEMİYORUZ "


İstanbul 1.Amatör Lig 16.Grubunda haftanın en önemli müsabakası olarak gösterilen maçta Çekmeköyspor ile karşı karşıya gelecek olan Çiğdemspor'da kağıt kalem ele alınıp hesap kitap yapılsa da adeta burnundan solunan bir hava hakim!

1.Amatör Ligde 12'li gruplardan biri olan 16.Grupta mücadele eden Beykoz Temsilcisi Çiğdemspor'da Kulüp Başkanı Uğur Gökdemir yaptığı açıklamada hafta sonunda oynayacakları Çekmeköyspor maçından çıkacak sonuçların bir birinden farklı seçenekleri de ortaya çıkaracağına dikkatleri çekerken uygulanan statünün kendileri açısında çok saçma bulunduğuna vurgu yaptı.

Grupta Lider son hafa maçlarına girilirken İstanbul Esnafspor Takımı 20 puan ile lider durumda bulunmakta ve hafta sonunda Pendik Kaynarcaspor ile evinde oynayacak.

İkinci sırada 49 puanla yer alan Çekmeköyspor ise İstanbul Esnafspor'un puan kaybı yaşamasını beklerken diğer yandan da Paşabahçe Stadında oynanacak Çiğdemspor maçına kilitlenecek.

Çekmeköyspor'u konuk edecek olan Beykoz Çiğdemspor Takımı ise mutlak surette maçı kazanıp Play-Out maçı oynamayı ve de dolayısı ile ligde kalmak için son şansını kullanma düşüncesinde.

Beykoz Çiğdemspor Takımı bir üstünde yer alan Küçükbakkalköyspor ile aynı yani 23 puanda bulunmakta. Küçükbakkalköyspor hafta sonunda Ligden düşen İdealtepespor ile karşı karşıya gelip büyük olasılıkla galip de gelecek gibi.

Beykoz Çiğdemspor Çekmeköyspor maçını kaybederse zaten ligde kalma ihtimali olmayıp 2.Amatör Lige düşecek, yenmesi halinde ise Küçükbakkalköy ile aynı puanda bitirdiğinden aralarında bir maç daha oynanacak ya da diğer gruplardaki aynı konumdaki takımların puanları da devreye girecek gibi.

Biz haberi hazırlarken bile acaba yanlış ya da atladığımız bir yer olur mu diye düşünürken Beykoz temsilcisi ise hafta boyunca bu konuya dikkat kesilmiş durumda.

Çiğdemspor Başkanı Uğur Gökdemir şartlar ne olursa olsun öncelikle haftayı galip kapamak zorunda olduklarına vurgu yaparken, " İnanının bu sezona ilişkin o kadar çok hatalı durumlar yaşandı ve müdahale ettik ki bunları daha sonra kamuoyuna aktaracağız. Şimdi Çekmeköy maçına konsantre olmak zorundayız " diye konuştu.

Başkan Gökdemir Çiğdem Mahallesi Sakinleri başta olmak üzere Beykozlu futbolseverleri bu zorlu ve çok önemli maça davet etti.

Beykoz Çiğdemspor-Çekmeköyspor karşılaşması Yarın ( Cumartesi ) Paşabahçe Stadında 13.30 da başlayacak.

TALİP ERCAN ( ER-HA BEYKOZ )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder