18 Eylül 2023 Pazartesi

ÖMER FARUK SÖKMEN, " BU SEZON BEYKOZ TAKIMLARI İÇİN ÇOK ZOR GEÇECEK GİBİ "


Uzun yıllardır futbolun içindeyim, işin hem izleyici hem de antrenörlük boyutunda gözlemlerim oldu.

ER-HA Beykoz Talip Ercan kardeşimin talebi doğrultusunda 2023-24 sezonunda vakit bulduğum anlarda tüm takımların maçlarına bölüm, bölüm gidip izlenimlerimi aktaracağım...

Öncelikle şunu söylemek isterim ki İstanbul'daki amatör lig kulüplerinde yaşandığı gibi Beykoz İlçemizde kulüplerimizde sıkıntılar yaşanmakta.

Hele ki şu ekonomik şartlarda ulaşım ve en büyük kalemlerden biri olan su harcamalarında sezona vurulduğunda  ortaya oldukça yüksek rakamlar çıkmakta.

Öte yandan semt, mahalle takımları için her zaman kapısı çalınmakta olan esnafların hali de ortada...3 harfli marketlerin baskısı bir yandan, diğer yandan artan ürün fiyatları nedeni ile tüketicilerin mecbur kalmadıkça gıda ve zorunlu giderler dışında harcamalarını kısmaları esnafları zorladıkça zorlamakta.

Yani her sezon başında kapısı çalınan esnaflar artık mecburen istemese de maalesef katkım olamayacak demekte.

Bir de artık ağızdan ağıza dolaşılmak sureti ile bir cümle daha peyda oldu, " Süper Amatör Lig takımlarında transfer teklifi götürülen her futbolcu  pazarlığa çalınan her futbolcu 100 bin liradan kapıyı açmakta "

Peki o zaman ortaya ne çıkıyor o da altyapı zorunluluğu...o da tesisi olan kulüpler için geçerli...olmayanların vay haline...önümüz kış ve akşam 8, 9, 10'a idman konulacak günler yaşanacak.

Neyse bu ilk yazımda bu kadar karamsar hava yeter diyelim ve noktayı koyalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder