BY PSİKOMAT ADAM KÖŞE YAZILARI


SÖVDÜM SENİ BİR KERE..BAŞKASINI SÖVEMEM!!!

Değerli Beykozlu hemşerilerim,kısa zamandır ancak uzun aralıklarla köşe yazısı yazan bir kardeşiniz olarak bundan böyle HABERBEYKOZ için bilgisayarımızın tuşlarına basacağız. En son yine ERHA /Beykoz Grubunun HABER1908 adlı çalışmasından sizlere ulaşmakta idim.

Kullandığımız ismi her zaman birileri yanlış telaffuz etse, benzer tanımlamalara  ilintilese de adımız Psiko-Mat Adam, yani Psiko-Pat Adam değil…onunla kardeş sayılsak da o ismindeki ekten öte Pattadan bir adam olup, sorgu-sula etmeksizin tabiri caizse bodoslama dalsa da şahsım, hep Matrak bir hal ile bakmayı yeğlerim. Ondan Pat eki değil de Mat ekini tercih etmişimdir.
İlk yazılar yani tanışanlar için o yazı sahibinin kişiliğinden izleri ele verse de, bizi HABER1908’deki kendi sayfamdan eski yazılarımı bulup okumak sureti ile daha yakından tanıma imkanı bulacaktır.

İlk köşe yazımın başlığı malum ülke mahalli seçim ortamına girmiş iken ona uygun düşmeli idi. Yani etrafta o kadar laf kalabalığı, hakaretler sövmeler gırla giderken bizde buna atıfta bulunan bir başlığı kullandım.  Hani Özdemir Erdoğan ile anılan o güzel eserin sözlerinden başka bir aleme geçip o sözleri ters-yüz edip buldum başlığı…”Sevdim seni bir kere…başkasını sevemem…deli diyorlar bana desinler değişemem…desinler değişemem…sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir…bazen küçük bir için ömür bile verilir” Ne kadar da anlamlı kelimeler ile süslü bir eser değil mi? Özdemir Erdoğan Üstadımız Sözlerini yazmış, Teoman ile daha geniş kitleler ile buluşmuş.

Gelelim meselenin bam teline, zurnanın son deliğine…ya şimdilerde şu seçim döneminde yaşananlar, liderlerin bir birlerine karşı sarf ettiği sözler dikkate alındığında nasıl değişime uğrar bu eser dersiniz?
Sözdüm seni bir kere, başkasına sövemem, lider diyorlar bana desinler değişemem!!! desinler değişemem….sövgü anlaşmak değildir, nedensiz mi sövülür!!! Bazen birkaç oy için, insanlıktan geçilir


Neyse bu ilk yazımızı kısa tutalım da müşterilerimiz, pardon okuyucularımızı kaçırmayalım…heybemizde daha çok şarkı sözü eski ve değişime-mutasyona uğramış hali ile stokta durmakta…kısa aralıklarla aktarımlarımız devam edecek efendim…
BY PSİKOMAT ADAM / 24.02.2014

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme