17 Ekim 2020 Cumartesi

ÇOCUKLAR NASIL KEŞFEDER?


Çocuklar doğal yapıları gereği keşfetmeye heveslidirler. Keşfetmek isteyen çocukların ailelerine düşen görev onlara, uygun ortamlar hazırlamak ve onları bu konuda teşvik etmektir. Eğitimci Yazar Coşkun Bulut, çocukların keşfetmesini desteklemek isteyen ailelere tavsiyeler de bulundu.

ZAFER ACAR TARAFINDAN YAZILAN " YÜCEL ÇELİKBİLEK " KİTABI ÇIKTI


Beykoz’a Hizmet Ve Erdemli Nesillere Adanmış Bir Ömür: “Yücel Çelikbilek” Kitabı Çıktı

BEYKOZ’DA KENT TARIMI KADIN ÇİFTÇİLERLE KALKINIYOR


İstanbul’un doğal sebze ve meyve bahçesi Beykoz’da kent tarımına bereket kadın çiftçilerin emeği ve sabrıyla geliyor. Beykoz Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı tarım atağına omuz veren 19 kayıtlı kadın çiftçi yaklaşık 200 dönümlük arazide toprağı özenle işliyor.

BALIK HALİNE KASA KASA GİDEN BALIKLARDAN, BALIK HALİNDEN KASA KASA BALIK GELEN GÜNLERE.....

 


Hey gibi Beykoz Hey denecek bir fotoğraf karesi...Kohei Kihara Arşivinden...Beykoz son çeyrek asır, yada yarım asır bir yana bırakılır ise hep Ormancı ya da Balıkçı kasabası olarak anılmıştı...tabii ki barındırdığı 3 fabrika ile de işçi kasabası olarak da anılmıştı.

1970'LERİN BEYKOZ, VE BOĞAZİÇİ'NİN UNUTULMAZ VAPURLARI

 


Beykoz İlçe Sakinlerinden yaşı kemale ermiş olanların -Nerede eski Beykoz...- ile başlayan nostaljik anılar barındıran sohbetleri için belki de son kırılma anları 1970'lerin Beykoz'u ve

BEYKOZ'UN DAMALI DOLMUŞ-TAKSİLERİ...NİCE DÜĞÜNLERE HİZMET VERDİLER


Beykoz İlçemizde İstanbul'un birçok yerinde olduğu gibi bir zamanlar damalı taksiler vardı...her birinin daması sarı-siyah karelerden oluşur ve ön kapıdan arka kapı bitimine değin şerit halde yansırdı dışarı...

BİR ZAMANLAR BEYKOZ KARTPOSTALLARI VARDI

 


BİR ZAMANLAR GÜMÜŞSUYU YOLLARI ...EKMEKÇİ SÜLEYMAN DAĞITIMDA...KOHERİ KİHARA ARŞİVİ

 


HEY GİDİ KELLE İBRAHİM HEY....BEYKOZ'UN BEYKOZ OLDUĞU ZAMANLAR


 

BEYKOZ'UN AT ARABALI GÜNLERİ...KOHERİ KİHARA ARŞİVİ

 


BEYKOZ'DA ASIRLIK GELENEK DALYANCILIK....

 


BEYKOZ'DA AKŞAM VAKTİ...

 


BİR BAŞKA GÜZEL BEYKOZ'UN YEŞİL İLE MAVİSİ...

 


16 Ekim 2020 Cuma

BEYKOZ BELEDİYESİ GSK BEŞİKTAŞ AYGAZ'A 10 SENEDE İKİNCİ İÇ SAHA MAĞLUBİYETİ YAŞATTI

 


THF Erkekler Hentbol Süper Liginde Şampiyonluk hesapları yapan Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı Henbol'da Şampiyonluklara ambargo koyan Beşiktaş Aygaz Takımına son iki sezonda ikinci iç saha mağlubiyeti yaşattı 27-26

BEYKOZ KULÜPLER BİRLİĞİNDEN MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEBRİK ZİYARETLERİ VARDI


Beykoz İlçesinde geride kalan hafta içinde sportif anlamda farklı haberler kamuoyuna yansımış idi. Beykoz İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent Küçük İl Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde birim müdürlüğüne getirilirken bir güzel haber de Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesindeki görev atamaları sonrasında gelmiş idi.

İSTANBUL VETERANLAR FUTBOL LİGİ HAZIRLIK KUPASINDA KİRAZLITEPE ŞAMPİYON OLDU


İstanbul Veteranlar Futbol Ligi Takımlarının katılım sağladığı ve 2020-21 Sezonu Hazırlık maçları kapsamındaki Hazırlık Turnuvasında Şampiyon Kirazlıtepe Masterler Takımı oldu.

14 Ekim 2020 Çarşamba

KUNDURA SİNEMA 15 KASIM'DA KAPILARINI YENİDEN AÇIYOR


Özel küratöryal içerikleri ve özgün mekanı ile
İstanbul kültür ve sanat haritasının kısa sürede vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelen Kundura Sinema, 15 Kasım 2020 itibarıyla kapılarını açıyor. Kundura

LİSE MEZUNU KIZLARA YENİ BİR İŞ SAHASI AÇILACAK.....

 


OKUL ÖNCESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI KAYITLARI BAŞLADI

Beykoz İlçesinde Lise Mezunlarının katılacağı yeni bir iş sahası açacak sertifika programı için kayıtlar başladı. Tüm Lise ve dengi okul mezunlarının katılım sağlayabileceği “Okul öncesi çocuk gelişim ve eğitim ” Sertifika

BEYKOZ MASTERLER SK İLE KİRAZLITEPE MASTERLER İSTANBUL VETERAN FUTBOL HAZIRLIK LİGİ FİNALİNE ÇIKIYOR

 


13 Ekim 2020 Salı

BEYKOZ 1908'DE KALECİLERDEN ÇİFTE ANLAŞMA HABERİ VAR


2019-20 Sezonu sonunda TFF’nin aldığı karar sonrasında TFF Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmeye hazırlanan Beykoz 1908 A.Ş. Takımında Kaleye iki transfer gerçekleşti.

BEYKOZ KULÜPLER BİRLİĞİ - ADİL KABİL BAŞSAĞLIĞI TAZİYE MESAJI

 


İASKF İstinye Amatörlerevi Tesis Müdürü Cemal Kabil'in Kardeşi Adil Kabil'in vefat haberini üzüntü ile almış bulunmaktayız. Merhuma Yüce Allah'tan Rahmet, başta Cemal Kabil olmak üzere ailesine, akrabalarına ve sevenlerine baş sağlığı dileklerimizi iletiriz.

ASIM ÖZDEMİR-BEYKOZ KULÜPLER BİRLİĞİ

ORTAÇEŞMESPOR - ADİL KABİL BAŞSAĞLIĞI TAZİYE MESAJI

 

İASKF İstinye Amatörlerevi Tesis Müdürü Cemal Kabil'in Kardeşi Adil Kabil'in vefat haberini üzüntü ile almış bulunmaktayız. Merhuma Yüce Allah'tan Rahmet, başta Cemal Kabil olmak üzere ailesine, akrabalarına ve sevenlerine baş sağlığı dileklerimizi iletiriz.

MAZLUM ÇOKTİN-SERKAN ÇANUR
ORTAÇEŞME SPOR KULÜBÜ

11 Ekim 2020 Pazar

BEYKOZ 1908'İN HIZ KESMEYE NİYETİ YOK ...Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu; Türkiye Futbol Federasyonu tarafından BAL ile ilgili takvim henüz açıklanmamış olsa da yeni sezonda profesyonel lige yükselmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.