8 Eylül 2023 Cuma

VE BEYKOZ'UN İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ÖZÇAKMAK İDDİALI MESAJLAR İLE KENDİNİ TANITTI


2024 Yılında yapılacak olan Yerel Seçimler öncesinde Beykoz İlçesinden ilk aday adaylık açıklama toplantısı Tuncay Tolga Özçakmak ile gerçekleşti.

Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığını açıklayan Özçakmak, Beykoz Yerel Medya temsilcileri ile İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlediği tanışma toplantısında dikkat çekici birçok özel cümlesini de aktardı.

Aslen Artvin'li olan Tuncay Tolga Özçakmak, uzun sayılacak bir zaman diliminde Beykoz İlçesinde mahalle, mahalle dolaşıp kendisini tanıtmakta ve Beykozluların nabzını tutmaktaydı.
Aday Adaylığı süreci ile ilgili kısa bilgi vererek konuşmasına başlayan Özçakmak, proje bazlı açıklama ve buluşmalarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından Yerel Seçimlere ilişkin takvimin açıklanmasından sonra olacağını beyan etti. Özçakmak ilk mesajında ise " Bizim derdimiz Beykoz'da yaşayan apolitik insanlara ulaşıp onları da onlarda yeni bir heyecan yaratmak " diyen CHP Aday Adayı Özçakmak kendisinin aday olmaması durumunda partisi tarafından kim aday gösterilirse ona yardımcı olmaya hazır olduğunu da söyledi.

Beykoz halkını mutlu etmek amacı ile yola çıktığına vurgu yapan Tuncay Tolga Özçakmak, 4 yıldır sahada olduğunu söyledi. İdealist bir ruha sahip olduğunu ifade eden Özçakmak Beykoz İlçesi ile ilgili kendisinde oluşan tabloda Beykoz'un İstanbul ve Türkiye'nin göz bebeği konumunda olduğunu, buna karşın hak ettiği değeri hiçbir zaman görmediğini bu sebeple Beykoz'u ayağa kaldırmak hedefi ile yola çıktığını söyledi.

GÖZ RENKLERİMİZ FARKLI ANCAK GÖZ YAŞLARIMIZ BİR!


Kendisinin girmiş olduğu bu yolda bazı önceliklerinin olduğunu söyleyen Özçakmak, " Ben hiçbir adaya kötü laf etmem, şunu yaptı, bunu yapmadı yerine ben bu kent, ilçe için ne yapacağımı aktaracağım. Şu an için en genç aday ben olduğumdan gittiğim her yerde saygı göreceğime sevileceğime inanıyorum. Şunu da söylemek isterim ki göz renklerimiz farklı olabilir ancak göz yaşlarımız aynı. Atatürk'ün Korumalığını yapmış bir dedenin torunuyum, benimde torunlarımın ileride gururla anacakları, konuşacakları başarıları göstermek istiyorum. Elbette ki apolitik biri değiliz, kampanya sürecinde A, B partisi demeden herkesle buluşacağız, onlara dokunacağız " diye konuştu.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Tuncay Tolga Özçakmak " Bu Coğrafyanın insanları artık Ajansların belirlediği PR çalışmaları ile sunduğu isimleri istemiyor. Şunu söylemek isterim ki benim mutluluğum, kızgınlığım aynı coşkudadır. Ortak akla inanan biri olarak gençlerin enerjisinden, büyüklerimizin tecrübesinden yararlanacağız. " dedi.

İttifakları da Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde gündemde olan altılı masayı da önemseyen bir duruş içinde olduğunu söyleyen Özçakmak, parti fanatikleri ile seçmenler ayrı tuttuğuna vurgu yaparken, " Ben Ak Partili seçmenden de, Milliyetçi Hareket Partili seçmende de oy alacağım. " iddiasında bulundu. 

BENİM GİYECEĞİM GÖMLEK BU MİLLETİN GÖMLEĞİDİR

Özçakmak arkasında kim var türünden konuşmaları da tahmin ettiğini söylerken, " Benim arkamda Türkiye Cumhuriyeti, Ayyıldız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan tutkularım var. Kimsenin planladığı, programladığı biri değilim. Benim düşüncemde yalana yer yoktur, ha eksiklerim olabiliri, fazlam olabilir o başka konu...ben hiç kimsenin siyasi piyonu değilim hiçbir zaman da olmadım  " diye açıklamada bulundu.

Hayatındaki tek kırmızı çizgisinin Atatürk, Bayrak ve halkın taleplerinin kendisi için çok önemli ve yön verici olduğuna vurgu yaptı ve " Benim giyeceğim gömlek bu milletin gömleğidir " dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinin İyi Partiye göre oy oranının Beykoz'da çok yüksek olduğunu söyleyen Özçakmak önemli bir iddiada da bulunurken, seçimde diğer partilerden çıkacak adaylara vurgu yaparak, " Ben hepsinden daha hızlı koşarım, hepsinden daha fazla el sıkarım " şeklinde konuştu.

Geçmişte Sarı-Siyah renkler sahip Arhavispor takımında forvette oynadığını aktaran Özçakmak, Sarı-Siyah Forma altında çok gol attığını, Türk Sporunda çok özel bir yeri olan Beykoz'un da renklerinin de aynı olduğunu hatırlatırken, " Bakınız Arhavispor kurulup hangi renkleri seçmeliyiz diye yöneticiler oturup konuşurlarken kiminin Fenerbahçe, kiminin Galatasaray, bazılarının ise Beşiktaş'ın renklerini önerdiğini ancak Beykoz'u da bilen bir yöneticinin Fenerle Galatasaray'ın Sarısını, Beşiktaş'ın da siyahını alarak rengin sarı-siyah, Beykoz renklerinde olmasını sağladığını hatırlatmak isterim " şeklinde konuştu." Ben bu kentte hoş bir seda bırakmak istiyorum " diye konuşan Özçakmak medya temsilcilerinden gelen soruların ardından adaylık sürecinin ileriki safhalarında kamuoyuna aktaracağı bazı projelerinin ise ipuçlarını verdi...bunlardan birisi de Turizm...Beykoz İlçesinin Turizm alanında yeterince tanıtılamadığına vurgu yapan Özçakmak, Belediye bünyesinde bir Turizm Ofisi kuracağını ve tüm Türkiye'ye Beykoz'u fazlası ile tanıtacağını söyledi.

Beykoz'un tanıtımının ilçe sınırları girişinde bu ofiste görevli personelin tahsis edileceğini ve gerek bireysel, gerekse de kurumsal bazlı Beykoz'u tanıtacak paylaşımların, aktarımların burada yapılacağını söyledi.

Emekliliği gelmiş bir siyasetçi olmadığının altını çizen Özçakmak çok uzun yıllar daha bu alanda olacağının sinyallerini de vermiş oldu.

TALİP ERCAN ( ER-HA BEYKOZ )


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder