30 Temmuz 2015 Perşembe

BEYKOZ'UN SON ŞAMPİYONU BEGÜM AKTEL


 

Çanakkale ilinde gerçekleşen Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonasında ilçemizi temsil eden Beykoz Belediyespor Kulübü Sporcularından Begüm Aktel kilosunda Türkiye
Şampiyonu oldu. 57 Kiloda müsabakalara giren İstanbul Şampyonu Sporcumuz müthiş mücadelelerin ardından altı madalyaya ulaşan isim oldu.

Çanakkale Kentinde yapılan Şampiyonaya Türkiye'nin dört bir yanından kilolarında en iyi sporcular iştirak etti. Beykoz Belediyespor Kulübü sporcularından olan ve Osman Günaçtı'nın yetiştirdiği bir isim Begüm Aktel daha önce İstanbul Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasında derece yapabileceğinin mesajını fazlası ile vermişti.

Sporcumuz ilk müsabakasını Afyon Karahisar Temsilcisi olna rakibi Ümmügülsüm Arı'yı başarılı bir oyun neticesinde 7-4 yendi ve şampiyonaya galibiyet ile başladı. İkinci karşılaşmasını İzmirli rakibi Rana İdan ile yapan BegümAktel müthiş bir mücadele şeklinde geçen maçtan 3-2 galibiyetle ayrıldı.

Çeyrek Finale kalan sporcumuzu rakibi bu kez İzmir'den idi. Şampiyonaya İddialı gelen rakibi ile başa baş bir mücadele sergileyen Begüm Aktel, maç gitti-geldi derken son hamlesinden kazandığı puanlar ile 10-7 üstünlük sağlayıp adını yarı finale yazdırdı. Trabzon adına şampiyonaya gelen rakibi Ezgi Cuncu ile finale kalmak için müsabakaya çıkan sporcumuz son vuruşlarınan gelen puanlar ile rakibini saf dışı bırakıp finale kaldı.

Çanakkale'deki Minikler Türkiye Şampiyonasında en keyifli ve heyecanlı geçen final müsabakalarının birinin adresi 57 Kiloda idi. Bir tarafta İstanbul Şampiyonu olduğu karşılaşmada yendiği rakibi Şeyma Elif Hınçal diğer tarafta Türkiye Şampiyonluğuna ulaşma niyetindeki Beykoz Belediyespor Takımı Sporcusu Begüm Aktel. Müsabaka karşılıklı sayılar ile başladı. İstanbul Şampiyonası final maçına göre biraz daha güçlenmiş olarak sporcumuzun karşısına çıkan Şeyma Elif, Begüm'ün etkili ve puan getirici vuruşlarına karşı koyamadı ve maçtan 10-8 galibiyet ile ayrılan Begüm Aktel Kilosunda Türkiye Şampiyonu oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder