8 Mart 2020 Pazar

ÜCRETSİZ ATLA TERAPİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Beykoz’da otizmli, serabral palsili ve fiziksel engelli ihtiyaç sahibi çocukların ücretsiz yararlanacağı atla terapi dönemi başlıyor.  

Dünyada ve ülkemizde otizmli, serabral palsili ve fiziksel engelli çocukların tedavilerine destek için yaygın olarak kullanılan atla terapi hizmetine artık Beykoz’daki ihtiyaç sahibi çocuklar da ücretsiz olarak ulaşabilecek.
Beykoz Belediyesi’nin sağlık ve sosyal hizmetler kapsamında hayata geçireceği projeden ilçede yaşayan çocuklar, ata binmelerine engel olmadığını gösteren doktor raporu ve hastalıklarını bildiren sağlık raporunu beyan ederek yararlanabilecek.
Spor ve Oyunla Sağlık   
Ailelerin ve engeli çocukların yaşam kalitelerini artırmak, duygusal ve fiziksel gelişimlerini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında başvuruda bulunan çocuklara sağlık durumlarına  ve ihtiyaçlarına göre destek tedavi verilecek.
Merkezlerde uzman fizyoterapistler ve özel olarak yetiştirilmiş atlar eşliğinde uygulanacak seanslarla engelli çocukların tedavilerine alternatif bir yöntemle katkı sağlanacak.
Atçılık sporuyla kasların güçlenmesi, hayvanlarla iletişim ve temas üzerine kurulu alternatif bir yöntem olan terapiyle tek başına oturma güçlüğü çeken çocuklar tedavilerine ek düzenli seanslarla oturma yeteneği kazanıyor.
Hayvan sevgisi ve oyun mantığıyla kurgulanan seanslarda çocukların duygusal gelişimleri ve ifade yetenekleri de destekleniyor.
Atla terapi hizmetinden yararlanmak isteyen ailelerin gerekli evraklarla Beykoz Belediyesi’nin Kavacık ek hizmet binasındaki Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne şahsen başvuruda bulunması gerekiyor.  
Beykoz Belediyesi Kavacık Ek Hizmet Binası:  
Adres: Yürekli Adam Sokak No:24 Kavacık
Tel: 0 216 538 82 62
Evraklar:
1-)Atla Tedaviye Uygunluğu Gösterir Rapor
2-)Hastalığı Gösterir Sağlık Raporu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder