11 Haziran 2024 Salı

AK PARTİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANI ÖZKAN AYDUĞAN YEREL BASIN İLE BULUŞTU


31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında ilk kez ilçe yerel medya mensupları ile toplantı yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan yaşadıkları sürece ilişkin açıklamalarda bulunurken dikkat çekici mesajlar da verdi.

Ayduğan konuşmasının başında " Biliyorsunuz 31 Mart’ta bir demokrasi bayramı olan mahalli idareler seçimlerini gerçekleştirdik. Güzel Beykoz’umuzun dört bir köşesinde vatandaşlarımız sandığa giderek iradelerini özgürce ortaya koydu ve biz siyasetçilere bir mesaj verdi. Hatalarıyla, eksikleriyle bir kampanya döneminden sonra seçim günü hemşerilerimizin sergilediği demokratik olgunluk gerçekten takdire şayandır. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ülkemize, milletimize ve ilçemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerin demokrasimize yakışır şekilde gerçekleştirilmesini temin eden seçim kurullarımıza, kolluk kuvvetlerimize, sağlık personelimize ve sandık görevlilerimize bir kez daha sizlerin aracılığıyla teşekkürlerimi iletiyorum." şeklinde konuştu.Ayduğan İçe Merkezindeki buluşmanın devamında " Hiç şüphesiz burada en büyük takdiri yol ve dava arkadaşlarım hak ediyor. AK Parti teşkilatları olarak hem kampanya dönemi boyunca, hem de sandık günü olağanüstü bir fedakârlıkla çalıştı, mücadele etti, emek verdi. Ev ve esnaf buluşmalarıyla, çarşı-pazar ziyaretleriyle sokak-sokak, mahalle-mahalle, köy-köy dolaşarak hemşerilerimizle birlikte oldular. 31 Mart seçim sürecinde ulaşılmadık hiç kimseyi bırakmama şiarıyla gece-gündüz koşturan, ilçe yönetimlerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, mahalle teşkilatlarımıza, sandığı namusları bilip titizlikle sahip çıkan müşahitlerimize, partimize, davamıza ve mücadelemize güçlü destek veren her bir kardeşime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Rabbime şahsıma böyle vefalı, böyle gayretli ve samimi yol arkadaşları bahşettiği için bir kez daha hamd ediyorum. Buradan Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket ettiğimiz, omuz omuza beraber mücadele verdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi’ye ve Ülkücü kardeşlerime de teşekkür ediyorum." diye açıklamada bulundu.Ak Parti İlçe Başkanı Özkan Ayduğan " AK Parti teşkilatı bugüne kadar girdiği tüm seçimleri kazanmayı başarmış bir teşkilattır. Son yerel seçim istisna edilir ise ki ben bu seçime “soluklanma seçimi” diyorum. Teşkilatımız girdiği her seçimden muzaffer çıkmıştır. Yani 2002 yılından bu yana teşkilatımız üzerine koyarak daha fazla çalışıp bütün seçimlere girmiş ancak bu seçimde teşkilatımızın çalışmaları milletimizin kararını dönüştürmeye yetişememiş başka bir ifade ile yetmemiştir. 

31 Mart seçim sonuçları birçok noktadan kapsamlı değerlendirmeyi hak ediyor. Bu seçimlerin ilk göze çarpan özelliği, katılım seviyesinin maalesef düşüklüğüdür. 31 Mart seçimleri son yıllardaki en düşük katılımlı yerel seçim olarak kayıtlara geçmiştir. Geçersiz oylar da eklendiğinde Beykoz’da yaklaşık 37 bin seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır. Katılım oranının düşüklüğü partimizin oylarını da olumsuz etkilemiştir. Henüz 11 ay önce yapılan seçimlerde Beykoz’da bize ve ittifakımıza büyük teveccüh gösteren, bizlere güçlü destek veren insanlarımızın önemli bir kısmının sandığı gitmekten imtina ettiğini görüyoruz. Bu bizi destekleyen seçmenlerimizin sadakatinin hala yerinde olduğunu gösteriyor. Katılım oranının düşüklüğü ve muhafazakâr seçmen olarak tanımlanan seçmenin sandığa gitmemesi sonuçların ana belirleyicisi gibi görünüyor. Burada sorulması gereken soru seçime katılmayan seçmenin gerekçelerinin ne olduğudur. Bu gerekçeler, konjektürel olabilir, bu gerekçeler ekonomik programın yansımaları olabilir, bu gerekçeler az da olsa aday merkezli olabilir.  Bunun altında yatan nedenleri en ince detayına kadar analiz ediyoruz. Seçim sonuçlarından başta ben olmak üzere herkes kendisine göre dersler çıkaracak, elbette kendi iç muhasebesini yapacaktır. Şurası tartışmasız bir gerçektir ki, milletimiz bizden kapsamlı, samimi ve cesur bir özeleştiri yapmamızı istemiştir. Karşımızdaki tablo nettir. AK Parti Beykoz olarak biz de bu tablonun farkındayız. Hemşerilerimizin mesajını baş tacı ederken sadece bununla kalmayacak, bu mesajların gereğini de mutlaka yerine getireceğiz." dedi.Ayduğan açıklamalarının bir başka bölümünde ise " Heyecanımız ilk günkü gibi dipdiridir. AK Parti Beykoz ailesi olarak her alanda muazzam bilgi birikimine, tecrübeye sahibiz. Biz seçmenin mesajını doğru okuruz. Büyüklerimiz gerekeni yapar, arızalar düzeltilir, eksikler giderilir, tekrar yola koyuluruz. Kimse sevinmesin, kimse umutlanmasın, kimse farklı hevesler peşinde koşmasın, biz buradayız. Sapasağlam, dimdik, en güçlü halimizle elhamdülillah ayaktayız. Şunun da altını özellikle çiziyorum: Bu seçim sonuçlarını bir fırsat bilerek AK Parti’yi yıpratmaya, AK Parti’nin dengelerini bozmaya kalkışanları da gayet iyi biliyoruz, gayet iyi görüyoruz. Eleştiri tamam, özeleştiri tamam, ama AK Parti’yi, özellikle de fedakârlık abidesi olan teşkilatını eleştiri ya da özeleştiri maskesi altında hırpalamaya kalkışanlara da asla müsaade etmeyiz. Partimizin ilgili kurulları her türlü detayı değerlendiriyor. İlçe yöneticilerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, meclis üyelerimiz ve bütün mahalle teşkilatlarımızla hep birlikte halkımızın içine gireceğiz, başımız dik, özgüvenimiz yüksek, umudumuz tam bir biçimde güzel Beykoz’umuza hizmeti sürdüreceğiz.

Başkaları ne yaparsa yapsın biz işimize bakıyoruz, önümüze bakıyoruz. Menzile kilitlenmiş ok misali hedeflerimize odaklanacağız. Çok açık söylüyorum; bu harekette milletin gündeminden kopma asla olmaz. Aynı zamanda bu harekette yeise yer yoktur. Bu harekette umutsuzluğa asla yer yoktur. Bu hareket korkakların omuzlayacağı bir hareket değildir. Muhasebemizi yapar, hatalarla aramıza mesafeyi koyar, nerede kalmıştık der ve kaldığımız yerden yolumuza daha güçlü bir şekilde revan oluruz. " diye konuştu.

İlçe merkezindeki toplantıda Beykoz'un yeni Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile ilgilide mesajını veren Ayduğan, " Sayın Köseler'in iyi niyet ile hareket edeceğinden şüphemiz yok. Anasının ak sütü gibi bir seçim kazandı. Bu mesajı geçmiş dönmelerdeki seçimler sonrasında muhalefet partisinden duymadığımızı da eklemek isterim " dedi.

" Biz reel siyaset neyi gerektiriyorsa bunu yapma gayretinde olduk. Bu süreçte eksiklerimiz de istemden yapılan yanlışlar da olmuş olabilir. Beykoz'u Beykoz'un çocukları yönetecek dediler,  kendileri adına bu karşılık buldu ki seçimi aldılar. Biz Beykoz Belediyesinde kadroların tamamı ile oturmasını bekliyoruz, birim müdürlerinin değişmesini bekleyeceğiz. Sonrasında ilçe kamuoyuna yapılan veya yapılmayan faaliyetlerle ilgili görüşlerimizi aktaracağız.

Diye konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Ayduğan şu anki görüntüde yapıcı muhalefet yamaya çalıştıklarını söylerken, " Beykoz ve Beykozluların iyi olacak her talepte yardımcı olmamız istenirse oluruz, ancak bunun aksi Beykoz için zarar verecek, aksi bir uygulamada acımasızca muhalefetin gereğini yerine getireceğiz " dedi.

Özkan Ayduğan Genel İktidarda, ülkeyi yönetenin hala Ak Parti olduğunun altını birkaç kez çekerken, " Ak Parti İlçe Başkanlığı Özkan Ayduğan'ın tapulu malı değil, ne bizden önce gelenlerin ne de bizden sonra gelenlerin...şu anda doğal bir süreç yaşanmakta, ötelenmiş olan İlçe ve İl Kongreleri belli takvim dahilinde yapılacak." diye konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Özkan Ayduğan'ın yerel medya ile buluşması gelen soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.

TALİP ERCAN ( ERHA BEYKOZ )


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder