23 Ocak 2024 Salı

RAMAZAN SÖKMEZ, ÇUBUKLUSPOR'DAKİ YENİ JENERASYONDAN ÇOK UMUTLU


Beykoz İlçesinden bu güne kadar profesyonel liglere en fazla sporcusu giden antrenörlerde ilk sıralarda yer alan Ramazan Sökmez, yeni jenerasyon ile de sürprizlere kapı aralayacak gibi.

Çubuklu Spor Kulübünün tesislerinin yanından gerek yaya, gerekse ve araçlar ile geçenler futbol sahasında hep bir hareketlilik görmekte. Tüm yaş gruplarında İstanbul Amatör Liglerine katılım sağlayan Sarı-Mor renkli kulüpte işinin ehli antrenörler görev yapmakta.
Biz de son başlangıç jenerasyonu olan U10 ve U11 Takımlarının antrenmanına şahitlik ettik, çalışmayı yılların deneyimli ismi Antrenörleri Ramazan Sökmez ile takip ettik.
Ramazan Sökmez Hoca bu güne kadar profesyonel liglere giden oyuncularının çetelesini bile tutmakta, değişik yaş gruplarında kaç şampiyonluk yaşadıkları sorumuza cevap vermekte zorlanmakta.
Geçen sezonki kısa bir ayrılık dışında uzun yıllardır Çubukluspor bünyesinde görev yapan Ramazan Sökmez, bir spor kulübü için disiplin ve altyapının olmazsa olmazlardan olduğunu söylemekte.
Bu nedenle ki onu antrenmanlarda ve maçlarda takip edenler işine ne kadar konsantre olduğunu, önem verdiğini ve bu nedenle de zaman, zaman kart görüp saha dışına çıkmak zorunda kaldığını iyi bilir. Ancak yine de o İstanbul Amatör Liglerinde saha dışında tam bir futbol aşığı efendi kişilik olarak tanınır bilinir.
Kulübün en küçük yaş grubu futbol takımlarını oluşturan sporcuları ile antrenmanda oldukça ciddi bir görüntü veren hatalarında yüksek perdeden uyarılar yapan Ramazan Sökmez, " Hani derler ya ağaç yaşken eğilir diye biz de o hesap en alt yaş grubunda boşluğa, disiplinsizliğe ve olmaması gereken hatalara tepki koymaz isek bu üst yaş gruplarında silsile halinde devam etmekte. Bu sebeple dışarıdan ilk kez izleyen, bizi ilk kez tanıyan biri için değişik bir görüntü olma ihtimali olsa da biz bu büyük ailede çocukların gelecekleri için her şeyi en ince ayrıntılarıyla düşünmek ve uygulamak zorundayız. Kaldı ki futbol camiasında birçok örnek ile görülmekte ki çok süper yetenekli, kaliteli isimler, daha altyapı, futbol okulu dönemlerinde disipline edilemedikleri için kaybolup gitmekte. Biz bunun önüne geçebilmek için sahadaki hatalar en asgari seviyeye indirmeye mecburuz. Geçmişte yaşadığımız nice şampiyonluklarda bunun payı son derece yüksektir. " diye konuştu.
Ramazan Sökmez Hoca Beykoz İlçesinde çok özel bir kulüp olduklarına vurgu yaparken, " Bunun en bariz örneğini vermek isterim, Kulüp Başkanımız Coşkun Tosun en alttan en üstte kadar tüm yaş grup futbolcularımızı isimleri ile yetenekleri ile artı ve eskileri ile çok iyi bilmekte. Biz Büyük bir Aileyiz cümlesinin an somut örneğini kulübümüzde görmek mümkün " şeklinde konuştu. 

TALİP ERCAN ( ERHA BEYKOZ )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder