2 Nisan 2024 Salı

BEYKOZLU HEMŞEHRİMİZ TÜRKER İNANOĞLU HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU


Beykoz Kanlıca'da ikamet eden Türk Sinema Tarihinin efsane isimlerinden Türker İnanoğlu yaşadığı rahatsızlık sonrasında kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Sanat dünyasının tanınmış isimlerinden film yönetmeni Türker İnanoğlu, rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. İnanoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Türker İnanoğlu uzun yıllar yaşadığı Kanlıca için Beykoz Belediyesi yayınlarından çıkan " Bir Güzel Köy-Kanlıca " kitabını da yazmış ve mahalle tarihine not düşmüştü.Yönetmen İnanoğlu'nun vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Koca, "Sanat dünyamızın ünlü isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu geçirdiği ani rahatsızlığın ardından kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük." ifadelerini kullandı.


Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'dan taziye mesajı, "Sanat dünyamızın, Beykoz’umuzun önemli bir değeriydi… Beykoz Kültür Yayınları’mızdan çıkan, kaleminden dökülen satırlarla sakini olduğu Kanlıca’nın, Beykoz’un tarihi ve kültürel zenginliklerine dair engin birikiminden kıymetli bir hatıra bıraktı. Yapımcı ve yönetmen, Kanlıcalı büyüğümüz Türker İnanoğlu’nun vefatını üzülerek öğrendim. Türker ağabeye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder