29 Temmuz 2019 Pazartesi

BEYKOZ SAHİLİ HAFTA SONU SU SPORLARI FESTİVALİYLE CANLADI


Boğaz’ın en mavi ve uzun sahiline sahip ilçelerinden Beykoz’da Türkiye’nin çeşitli kulüplerinden 60 sporcunun karşılaştığı, ödüllü halk yarışmalarının yapıldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” (27-28 Temmuz) renkli görüntülere sahne oldu.

Beykoz Belediyesi tarafından sahilin güzelliklerine dikkat çekmek, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak ve su sporlarına katılımı artırmak amacıyla düzenlenen festival yoğun ilgi gördü.
7’den 70’e ilçe sakinlerinin coşkusuna ortak olduğu festivalin ilk gününde Halk Yüzme Yarışı, sahil kentlerinin vazgeçilmez eğlencesi Yağlı Direk Yarışıyla, kano yarışları ve flyboard gösterileri yer aldı.
Yüzme yarışmasında Beykoz sahilinden Boğaz’a atlayan 14 – 18 yaş grubundan Yiğit Arslan, 18 Yaş üzeri grubunda Orhun Üçüncü, rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Kadınlar Kategorisinin tek yarışmacısı olan  Ebru Albayrak da birinci gelerek ödüle layık görüldü. Gençlerin heyecan ve eğlence dolu anlarına sahne olan Yağlı Direk Yarış’ında ise Yusuf Aydın bayrağı alarak yarışı kazandı.


Halk yarışmalarının ardından farklı kulüplerden sporcuların katıldığı 1 kişilik, 2 kişilik ve Büyükler Kategorilerinde kano müsabakaları yapıldı. Deniz suyunu güçlü motorlarla iterek su üzerinde uçmayı sağlayan eğlence aleti flyboardla yapılan gösteriler, festivale renk kattı.
Beykoz sahili festivalin ikinci gününde ise profesyonel sporcuların su jeti mücadelesine sahne oldu. Sabah saatlerinde kadınlar ve gençler kategorisinde başlayan mücadele gün boyu farklı kategorilerde sürdü.
Ayrıca kıyıya demirleyen TCSG29 isimli sahil güvenlik botu da halkın ziyaretine açıldı.
Başkan Murat Aydın: “Beykoz Su Sporlarının Merkezi Olacak”
Başkan Murat Aydın: “Bugün uzaktan yakından gelerek katılan tüm yarışmacıları ve misafirlerimizi Su Sporları Festivali’mizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Ben tüm katılımcılara, destek veren spor kulüplerine ve Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’müze, emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Boğaz kıyısındaki güzel ilçemiz Beykoz’da geçmişte olduğu gibi bugün de nesillerin deniz ve suyla iç içe büyümesini arzu ediyoruz. Bu amaçla su sporları festivalini geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Yeni kurulacak kulüplerimizle ve spora verdiğimiz destekle sahilimiz canlandıracağımız gibi ilçemiz su sporlarının merkezi olacak. “ dedi.
Beykoz Belediyesi alanda katılımcılara etli pilav, ayran, limonata ikramı yaptı. Ayrıca halk yarışmalarının birincilerine 750 TL, ikincilerine 500 TL, üçüncülerine de 250 TL ödül verildi. Etkinliğin sonunda müsabakalara katılan sporculara kupa ve madalya takdim edildi.
Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi Sahili’ni dolduran katılımcılar ve izleyenler su sporları Festivali’ni düzenleyen Başkan Murat Aydın ve ekibine teşekkürlerini iletti.
Etkinliğe İzmir’den misafir olarak katılan Kürşat Acet, festivalin olacağını bilboarddan öğrendiğini, organizasyonda çok eğlendiğini, Beykoz Belediyesi’nin bu etkinliğini  başarılı bularak tebrik ettiğini belirtti.
Yarışma Kategorilerine Göre Ödül Kazananlar:
 • YÜZME YARIŞLARI
14-18 YAŞ KATEGORİSİ
 1. Yiğit ARSLAN
 2. Atakan ÖZKAÇ
 3. Volkan DEMİRTAŞ
18 YAŞ ve ÜZERİ – YETİŞKİNLER KATEGORİSİ
 1. Orhun ÜÇÜNCÜ
 2. Yalçın EMİROĞLU
 3. Buğra ALTUNIŞIK

KADINLAR KATEGORİSİ

 1. Ebru ALBAYRAK

 • YAĞLI DİREK YARIŞLARI

 1. Yusuf AYDIN
 2. Murat OFLUOĞLU
 3. İlhami AYDOĞAN

 • KANO YARIŞLARI
K-1
 1. Emre KÜÇÜKARSLAN
 2. Fatih KURNAZ
 3. Ferhat YILMAZ
 4. Sami YILDIZ
K-2
 1. Enes KÖSEOĞLU – Tuğra TOSUN
 2. Lal TOSUN – Meral ÇAKMAK
 3. Ecenur ÇAYIR – Zeynep DEMİRKIRAN

BÜYÜKLER

 1. Burak TÜRKYILMAZ (Beyaz kano)
 2. Alper HEPGÜL (Turuncu kano)
 3. Velid ARMUDANYAS ( Kırmızı kano)
 4. Berken EROL (Siyah kano)


 • SU JETİ
KADINLAR KATEGORİSİ
 1. Ayşenur Varan
 2. Şenay Cankurt
 3. Yağmur Başlıoğlu
     GENÇLER KATEGORİSİ
 1. Alper Davut
 2. Selman Yorgancı
 3. Doğukan Akgün

 1. KATEGORİ 0- 179 HP SU JETİ

 1. Umut Çelikel
 2. Hakan Akgün
 3. Hayri Yorgancı

 1. KATEGORİ 180- 300 HP STANDART SU JETİ

 1. Serkan Kokol
 2. Ercan Başlıoğlu
 3. Mehmet Davut

 1. KATEGORİ PROFESYONEL OPEN PRO

     1.Kaan Şanver
2.Serkan Kokol
3.Ercan Başlıoğlu

 • DRAG KATEGORİSİ SU JETİ

 1. Şahin Cankurt
 2. Serkan Kokol
 3. Deniz Öz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder