2 Nisan 2022 Cumartesi

BEYKOZLU KADINLARLA “SIFIR ATIK” SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR


 “EVLERDEN EVRENE ÇEVRE BİLİNCİ” PROJESİ BAŞLADI

Beykoz’da “Sıfır Atık” hedefleri doğrultusunda gönüllü kadınların katılımıyla “Evlerden Evrene Çevre Bilinci Projesi” başlıyor.

İlçedeki “Sıfır Atık” projelerinin tanıtımında aktif rol alacak kadınlar, daha bilinçli bir toplum ve temiz bir ilçe için başlatılan çevre seferberliğinin lokomotifi olacak.

Beykoz Belediyesi öncülüğünde, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Medipol Üniversitesi işbirliğiyle başlatılacak “Evlerden Evrene Çevre Bilinci” Projesi’yle ilçede yürütülen “Sıfır Atık” uygulamaları konusunda toplumsal farkındalık ve katılımın artması amaçlanıyor.

Daha Fazla ve Kaliteli Atık Toplanacak 

Çevre gönüllüsü kadınların desteğiyle “Evlerde Çevre Seferberliği Başlatıyoruz” sloganıyla yürütülecek projeyle “sıfır atık” hizmetlerinin toplumda yaygınlaşmasının yanı sıra evlerden daha fazla ve nitelikli geri dönüştürülebilir atık toplanması hedefleniyor.

Projenin, dünyada günden güne stratejik önemi artan enerji sarfiyatının azaltılmasına katkı sunması da bekleniyor.    

“Sıfır Atık” Eğitimi Verilecek  

Temiz bir dünya ve sürdürülebilir çevreye için geliştirilen “Evlerden Evrene Çevre Bilinci” Projesi’nin sahada verimli yürütülmesi için ilk etapta, çevre gönüllüsü olan kadınlara İstanbul Medipol Üniversitesi tarafından eğitim verilecek.

Beykoz Belediyesi’nin hâlihazırdaki “sıfır atık” uygulamaları hakkında detaylı bilgilendirme yapılacak katılımcılar, kurumun koordinasyonunda düzenlenecek çeşitli organizasyonlarda görev alarak geri dönüşüm projelerinin uygulama yöntemleri ve faydalarını anlatacak.

Beykozlu kadınların kendi sosyal çevrelerini bilinçlendireceği projenin tanıtımları gündelik hayatta ev kadınlarının temas ettiği okullar, dernekler ve spor salonları gibi mekânlarda yapılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder