22 Şubat 2024 Perşembe

SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK BEYKOZ İLÇESİ SPOR KULÜPLERİ İLE BULUŞTU


Beykoz İlçesinde 31 Mart seçimleri öncesinde hareketli anlar yaşanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Spor Bakanı ve Beykoz'da aile bağları olan Osman Aşkın Bak, Beykoz İlçesi Spor Kulüpleri camiası ile buluştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen sabah kahvaltısı şeklinde geçen etkinliğe katılım bir hayli yüksekti.


Toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz Belediyesi GSK Başkanı ve Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı olup 31Mart seçimleri öncesi Başkan Yardımcılığı görevinden ayırılan Fatih Sağlam, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ersen Sancar dışında ilçe Spor Kulüplerinin Başkan, Yönetici, Antrenörleri ve değişik yaş ve branşlardan sporcular katılım sağladılar.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte etkinliğin yapıldığı Beykoz Belediyesi Kavacık Yaşam Merkezine birlikte gelen Bakan Bak masaları tek, tek dolaşırken samimi ve renkli sohbetleri de bu anlarda yansıttı.Etkinlikte Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan ilk konuşmayı yapan isim olarak düzenledikleri programa geniş katılımlarında dolayı ilçe spor camiasına teşekkür etti. Ayduğan spor ve gençliğe bu güne kadar verdikleri desteğin bundan sonra da devam edeceğini vurgularken çocukları spora kazandıran, emek harcayan spor kulüp temsilcilerin kutladı. 

Ayduğan daha sonra İstanbul 1.Amatör Ligde grubunu şampiyon olarak kapatan Çavuşbaşıspor ile İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubuna kalan ve Beykoz İlçesini temsil edecek olan Kavacıkspor'u ayrı, ayrı kutladı.
Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ise Beykozlu bir Spor Bakanı olması nedeniyle ve de amatör spor camiasının içinden gelen biri olması nedeni ile Bakan Bak ile gurur duyduklarını ifade ederken, " Osman Aşkın Bak'ın spor camiası için bir avanta olduğunu düşünüyorum, yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyoruz " dedi.

Özdemir konuşmasının bir başka bölümünde ise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a 5 yıllık görev süresince spor kulüplerine yaptığı maddi, manevi katkılar nedeni ile teşekkür etti. Özdemir 1.Amatör Lig Grup Şampiyonu Çavuşbaşıspor'u ve Sal Klasman Grubuna yükselme başarısı göstere Kavackspor'u konuşmasının son bölümünde kutladı. Özdemir, Beykoz Belediyesinin futbol dışı branşlarda Hentbol, Bisiklet ve diğer spor dalları ile çok önemli bir misyonu başarı ile ifa ettiğine vurguda bulundu.
Programda üçüncü konuşmacı Beykoz Belediye Başkanı ve 31 Mart Yerel seçimlerinde bir kez daha aday olan Murat Aydın idi. Başkan Aydın futbolu ilçedeki spor kulüplerine bırakıp diğer farklı spor dallarında başarı ile hizmetler sunduklarının altını çizerken Çavuşbaşıspor ve Kavacıkspor için bir kutlama mesajını da şahıs adına iletti.

AYDIN, " BEYKOZ'Y SPORUN BAŞKENTİ YAPMAK İSTİYORUZ "

Başkan Aydın spora ait düşüncelerini kelimelere dökerken, " Spor özgürlüktür, spor sosyalleşmedir, spor gelecektir, spor aile, mutluluk, ailede de mutluluktur. Biz Beykoz Belediyesi olarak 21 ayrı branşta aktifiz. Diğer spor kulüplerimiz toplum sağlığı, gençlerin geleceği ve sosyalleşebilmeleri son derece yararlı çalışmalar yaptığı kanaatindeyim. Bakınız aktif nüfusun yüzde 25'i spor yapsa bu sağlık harcamalarında 300 milyarlık azalma anlamına da gelecek. Biz spora çok önem veren bir belediyeyiz. Spor Ormanımızda Türkiye'nin süre olarak en hızlı yapılan spor salonuna açmak üzereyiz, kısmetse Mart Ayında açmış olacağız. Biz Beykoz İlçemizi Sporun Başkenti yapmak istiyoruz. Spor denince dünyanın en önemli merkezi Beykoz olsun diye uğraşıyoruz ve bu gelecekte kesinlikle de olacaktır " dedi.

Günün son konuşması ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan geldi. Bak Beykoz İlçesinin kendisinde özel bir yeri olduğunu ifade ederken Bozhane köyünde ikamet ettiğini söyleyip isimler bazında da örnekler verip tabiri caizse kısa bir nostalji turu yaptı.

" Çocukluğumun büyük kısmı burada geçti, çok akrabalarım bulunmakta. Beykoz Çayırında çok top oynadım, Ortaçeşme de eğlenceler olurdu. Kısa bir süre Yalıköy'de de oturdum, bir Yalıköy çocuğu olduğumu da söyleyebilirim. 2.Sınıfı Ahmet Mithat Efendi Okulunda okudum. Onçeşmelerden çok su içtim. Karşısındaki denizde Acar Ailesi ile sandallara binerdim. Dolayısı ile Beykoz'un hayatımda çok önemli bir yeri ve değeri var. Geçmişte Paşabahçe, Anadoluhisarı, Ortaçeşme, Çubuklu sahalarında çok top oynadım hakemlik yaptım, Yönetici olarak maçlara çıktım. Ak Parti İlçe Başkanımız ve Belediye Başkanımız İlçedeki Amatör Spor Kulüpleri ile buluşacağız deyip davet edince seve, seve geldik. Beykoz Türk Sporunda mihenk taşlarından olan bir ilçe. Buraya hem Belediye hem de hükümet olarak yapılan hizmetleri daha da arttırarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz. 

" Ben amatör spor kulüplerinde yöneticilik yapanlara saygı duyuyorum ve onları alkışlamanızı istiyorum " diye konuşan Bakan Osman Aşkın Bak, Beykozlulara yeni saha müjdesi verdi. Buna göre TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesinin arkasında bulunan alana hem okul tarafından kullanılacak, hem de Amatör Futbol Müsabakalarının oynanacağı bir saha yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın bir müjdesi de Spor Kulüplerine yapacakları maddi yardım ile ilgili idi. Bakanlık olarak kulüplere malzeme yardımında bulunduklarını hatırlatan Bakan Bak, 31 Mart Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Murat Kurum'un Beykoz Belediye Başkanlığında ise Murat Aydın'ın desteklenmesini istedi.

TALİP ERCAN ( ERHA BEYKOZ )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder