5 Nisan 2021 Pazartesi

BEYKOZ'UN İSMET'İ DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 


Beykoz'un en renkli simalarından biri olan ve geçtiğimiz haftalarda Koronavirüs kaynaklı sağlık sorunu yaşayan kaldırıldığı hastanede önceki gün vefat eden  İsmet son yolculuğuna uğurlandı.
Semtler, mahalleler için bilindik simalar vardır...adları yada lakapları ile çağrılırlar...kimseye zararları olmaz onların hatta hüzünlü anlarda bir parça tebessüm ettirirler, ortama neşe katarlar...
Beykoz'un da bu anlamda bir İsmet'i vardı...herkes İsmet derdi ama ne soyadını bilirlerde ne de anne-babası hayatta mı? kaç kardeşi var? nerde oturur? 

İsmet Akay, Harmantepe Mahallesinde yaşayan 5 çocuklu ailenin ferdi...Babası vefat etti annesi ise sağ...50-51 yaşında olduğunu söylemekte komşuları...bildik bileli aynı İsmet'ti demekteler..

İsmet bugün ( Pazartesi ) Kemerüstü Mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı...Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve sınırlı sayıda insan tarafından ebedi aleme yolcu edildi...Beykoz'un neşesi gitti, moral kaynağı yok artık...gariban yaşadı, gariban göçtü bu alemde...Mekanı Cennet olsun...

Hanefi Dilmaç son yolculuğunda İsmet’i yalnız bırakmadı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz’un sevilen simge isimlerinden ‘İsmet’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Beykoz’un 7’den 7’e herkesin tanıdığı ve sevdiği ‘İsmet’ Akay bir süredir Beykoz Devlet Hastanesi'nde korona virüsü tedavisi görüyordu. Beykoz’un gülen yüzü ve neşesi İsmet 51 yaşında dün hayata veda etti.

Merhum İsmet’in cenazesi covid-19 tedbirleri sebebiyle Gümüşsuyu Kemerüstü Mezarlığında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve İncirköy Muhtarı Alaattin Kartal ile yakın çevresi tarafından defnedildi.

Cenazenin toprağa verilmesi sırasında küreği alarak mezara toprak atan Dilmaç'ın oldukça üzgün olduğu görüldü. Ayrıca AK Parti Beykoz Kadın Kolları tarafından İsmet için okutulan 500 Yasin-i Şerif, 500 bin Kelime-i Tevhid ve 15 Hatim için dua edildi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme