7 Nisan 2021 Çarşamba

BEYKOZ SPOR KULÜBÜNDEN, BAŞKAN MURAT AYDIN'IN MECLİSTEKİ AÇIKLAMLARINA CEVAP VAR

 


ALGI VE GERÇEK KARIŞMASIN DİYE ZORUNLU BİR AÇIKLAMA

Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın; Beykoz Belediye Meclisi toplantısında Sayın Bahar Doğru’nun “ “Kamuoyunu fazlasıyla meşgul eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Beykoz İstanbul’un en eski semtlerinden biridir. 

Beykoz’la özdeşleşen 113 yıllık tarihi çınar olan Beykozspor var. Duyduklarımız bizleri haddinden fazla üzüyor. Belediye Başkanının bir başka spor kulübüne yardım ettiği söyleniyor. O yetmiyor AK Parti İlçe Başkanının da Beykozspor’un rakibine yardım ettiği söyleniyor. Gerçekten bu iddialar doğruysa Beykozluların vicdanını sızlatmaya hakkınız olmadığını söylerim” şeklindeki sözlerine verdiği cevapta doğrudan kulübümüzü ilgilendiren bir beyanda bulunmuştur. 

https://beykozaktuel.com.tr/28329-2/ internet sayfasında yer alan habere göre Başkan Aydın, Bahar Doğru’nun ifadelerine cevaben “Son yapılandırma ile Beykoz Spor Kulübü’nün vergi dairesine 942 bin TL olan borcu, SGK’ya da 643 bin TL’lik borcu ile ilgili konuyu biz bir şekilde ricacı olduk işadamlarına ve çözdük. Beykoz’da Beykozspor var, Anadoluhisarı var, Paşabahçe var. 

Bir sürü kulübümüz var. Bütün kulüplerimizin hizmetindeyiz. Şuan Beykozspor’un kullandığı tesis Belediyemize ait tesistir. Tüm harcamalarını Beykoz halkı karşılamaktadır. Tesislerin tamamı ya Belediye tarafından ya da Gençlik Spor Müdürlüğümüz tarafından yapılmıştır” şeklinde konuşmuştur.

Bu beyanlar nedeniyle konuyla ilgili yanlış anlamaları önlemek adıma kulübümüz ile ilgili borçların durumunu kamuoyu ile paylaşmak gereği ortaya çıkmıştır.

Beykoz Spor Kulübü’nün Vergi Dairesine olan 942.000 TL ve SGK’ya ait 643.000 TL borçları Beykoz Belediyesi’nin bir yan kuruluşu olan BEYTAŞ’ın kulüp hisselerine ve sorumluluğuna sahip olduğu döneme ait borçlardır. Bu borçları ödemek için yapılandırma gereği Beykoz Belediyesi öncülüğünde 428.000 TL bir ödeme yapılmıştır.

Beykoz Spor Kulübü AŞ’nin kalan vergi borcu 12 ay taksitlendirilmiş 12X35.116=421.392 TL olarak devam etmektedir. Ayrıca Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin vergi borcu 6 ay vadelendirilmiş, ilk iki taksit Beykozluların dayanışması sonucu ödenmiş ve kalan kısım 29.372X4=117.488 TL olarak devam etmektedir. Derneğin SGK’ya olan borçları ise ana para 703.000 TL olarak yapılandırılmıştır.

Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın’ın konuşmasına dayanarak Beykoz Spor Kulübü ile ilgili Vergi Dairesi ve SGK’lara ait tüm borçların Beykoz Belediyesi tarafından ödendiği yolundaki iddialar gerçek dışıdır.

Sonuç olarak;

Beykoz 1908 A.Ş’nin; 383.000 TL SGK, 421.292 TL Vergi Dairesi ve Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin; 117.488 TL Vergi Dairesi ve 703.000 TL SGK borçları olmak üzere toplamda 1.634.780 TL borcu henüz ödenmiş değildir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BEYKOZ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme