8 Eylül 2021 Çarşamba

ÇUBUKLUSPOR'DA YENİ SEZON İÇİN UÇUŞA GEÇİLDİ!


Beykoz İlçesini İstanbul Süper Amatör Ligde temsil edecek takımlardan olan Çubukluspor'da 2021-22 Sezonu Antrenmanları devam ediyor. 


Mor-Sarılı Ekip Teknik Sorumlu Lokman Balcı Yönetiminde günde çift antrenman yapmakta. Sabahları Hidiv Kasrı parkurunda kros çalışması yapan Beykoz Temsilcisinde futbolcular akşam idmanında ise istasyon çalışması ile başlayan dakikaların ardından toplu çalışmalara geçmekte.
Çubukluspor Takımının antrenmanını yakından takip eden Kulüp Başkanı Coşkun Tosun ile Futbol Komitesi Üyeleri Mehmet Şahin ve Ramazan Sökmez genç oyunculardan oldukça umutlu görünüyorlar.Uzun Pandemi sürecinde geçen sezon lig maçlarının oynanmamasının ardından 9 futbolcusunu Bölgesel Amatör Lig maçları için Beykoz Takımına gönderen Çubukluspor Kulübü bu oyuncuların bazılarının yeni kulüpler ile anlaşması sonrasında genç oyuncular ile yola devam kararı aldı.Takımda birkaç isim dışında çok genç bir kadro mevcut...Kulüp Başkanı Coşkun Tosun Pandemi döneminin futbolcularını son derece olumsuz etkilediğine vurgu yaparken," Evet futbolu özledik ama çok heyecanlı mısınız derseniz biraz heyecanımız düştü. Niye derseniz biz 15 senedir çok emek verdiğimiz altyapıları getirdiğimiz noktadan şimdi bu 2 yıl ara vermiş olmanın moral bozukluğu var. Biliyorsunuz biz U17'de namağlup Türkiye şampiyonu olan bir kadromuz vardı 18'imiz, A Takımımız namağlup şampiyon olmuştu. Böyle takımlara sahipken 2 yıllık yaşadığımız süreç bizi perişan etti. Bal Liginin oynanmış olması nedeni ile takımlar tabiri caizse kadromuzdaki futbolcular saldırdı. Bize onların önünü açtık, zaten çocuklar bir yerlere gelebilsin diye uğraşıyoruz. Dolayısı ile hiçbir ücret almadan hepsinin Bal Liginde oynamalarına izin verdik. Hatta gittikleri yerlerde lisans ücretlerini bile ben ödedim. Bu şekilde Beykoz ve başka takımlara oyuncularımızı verdik. Şimdi orada kendilerini gösterip iyi de performans ortaya koyunca başka takımlardan talep oldu, şimdi hepsi üst düzey takımlarda futbol oynuyorlar. Bir tek orada benim memnuniyetim var, mutluluğum var, dolayısıyla yapmış olduğumuz çalışmalar karşılığını bulmuş oldu. Ama U17 ve 18'de çocuklar maalesef geri gitti, iki yıl oynayamayınca eski performanslarını kaybettiler. " diye konuşan Başkan Tosun hali hazırda antrenmanlara başlayan takımları hakkında bilgi verirken,

 "  Şimdi antrenmanlarını da görüyorsunuz 16, 17, 18 yaş grubunda çalışmalar başlamış durumda. Ligleri ilk başlayacak olanlar U16 ve A Takımı olacağından onlara önem veriyoruz, çalışmaları başladı. Ama bizim spor okullarımız çok iyi gidiyor, çok ilgi var, tabii çoğu insan, aile bizi tercih ediyor. Bizim altyapılara verdiğimiz önem, değer biliyor, bizim buradaki disiplin kurallarını biliyor...tabii U17'de Türkiye Şampiyonu olmamızın da büyük katkısı oldu bu duruma. Kolay olay değil bu ilçede hiç olmamış, İstanbul'da 15 senedir yaşanmamış bir kategori şampiyonluğundan bahsediyorum. Belki bir 50 sene daha hiç olmayacak bir başarıdan bahsediyorum, böyle bir unvanımız var tabi...halen daha kulüplerde ve de bizlerde de halen daha bir çekince var, pandemi sürecinin nasıl bir seyir izleyeceği konusunda endişeler yaşanmakta. Bugün Federasyondan geliyorum, hep bir tedirginlik hali var hala. Vaka ve ölüm oranları artınca insanlar çekiniyor. Acaba ligler oynanacak mı? oynanmayacak mı? diye okullar bile açılmış iken hala kafalarda soru işaretleri var. Ama ben aşılama sayısının artması durumunda vaka sayılarının düşeceği inancındayım ama maalesef insanlar ne dikkat ediyor ne de korunuyor, hijyen, maske, mesafe olayı çok önemli aşılarımızı da yaptırsak mutlak surette bu kurallara uyulması gerekmekte. Normal yaşantıyı özledik, maçlarımızı özledik, hep birlikte maça gitmeyi özledik, çocuklarımız zaten evlerde çok sıkıldı, İnşallah bir daha kapanma olmaz 
Çubukluspor A Takım Antrenörü Lokman Balcı ise sahalarındaki son antrenmanı 17 Mart 2020  tarihinde yaptıklarını hatırlattıktan sonra, " Aradan uzun bir süre geçti ve yaklaşık 2 haftalık bir antrenman süreci ile geri dönüş yaptık. Hayırlısı ile bu ligde, Süper Amatör Ligde başarılı olmaya çalışacağız. Kadromuzda 2001, 2002 ve 2003 doğumlu futbolcular yer almakta. Pandemi sürecinde bu genç arkadaşlarımızın mevcut durumlarını tam olarak ortaya koyabilmek için performans antrenmanlarına ağırlık veriyoruz. İkinci hafta çalışmalarına kuvvete dayalı bir program ile başladık, bakıp göreceğiz. Geçen sene ligimiz oynanmadığı için Beykoz 1908 Takımına oyuncularımız gönderdik, hem kendileri açısında hem de bizlerin takip ettiğimiz kadarı ile gelişim süreçlerini, ne yapıp edeceklerini ortaya koyacakları performansları izleme imkanı bulduk. Biz onlardan memnun kaldık, bir-iki arkadaşımız zaten çok iyi transferler yaptı. Beykoz 1908 takımı ile antrenmanlara çıkmaya devam eden futbolcularımız da var, ancak ister orada kalırlar isterlerse de takımımıza geri dönebilirler, kapımız onlara sonuna kadar açık. Şu anda 3.hafta çalışmalarımız başladı ve artık hafta sonu itibarı ile hazırlık maçları oynamaya başlayacağız. İdmanlarımız belirlediğimiz plan proje kapsamında sabah-akşam çift antrenman şeklinde devam ediyor.


TALİP ERCAN -ERHA BEYKOZ
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder