28 Aralık 2021 Salı

BEYKOZ 1908 YÖNETİMİNDEN MALTEPESPOR'U KINAMA AÇIKLAMASI VAR


Beykoz Spor Kulübünden 2.Transfer Dönemi öncesinde maçlar devam ederken aynı grupta mücadele ettikleri Maltepespor'dan bazı futbolcularına gelen transfer teklifleri ile ilgili bir kamuoyu açıklaması geldi...


SPOR KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7. Bölge 1. Grup Zorlu Lig maratonunda sportif açıdan kulübümüzü daha başarılı kılmak üzere centilmence kendi yaptıklarımıza ve sporcularımıza konsantre olmuşken, Maltepe spor Kulübü yönetimi tarafından sporcularımıza yönelik etik dışı davranış camiamızda şok etkisi yaratmıştır.
Kulübümüzün sportif başarısı ve geleceği açısından kritik önem taşıyan Devrek Belediye spor müsabakası öncesinde tüm sporcularımız gibi değerli üç sporcumuz ile Maltepespor kulübünün bir kısım yöneticileri (bir tanesi İdari kadro, diğeri teknik kadrodan olmak üzere iki yetkilinin) temas ettiği bilgisine ulaştık.
Temas edilen sporcuların Özellikle kadromuzda daimi oynayan üç genç tarafından seçilmesi kulübümüz dışında başta Türkiye Futbol Federasyonu ve adli makamların dikkatini çekeceğini umarak etik değerlere önem veren değerli sporcularımıza kritik son iki hafta öncesi yapılan teklif etik olmamakla beraber son derece çirkin ve yasal yaptırımları olan bir davranış olduğu düşünülmektedir.
Beykoz Spor Kulübü ve camiası olarak etik ve kanun dışı bu davranıştan dolayı Maltepespor kulübü yönetimini şiddetle ve esefle kınıyoruz.
Bu durumun açığa çıkmasında bizlere yardımcı olan ve iki müsabakada da tüm gayret ve becerileri ile " aslanlar" gibi mücadele eden değerli sporcularımız etik değerlerini dikkate alarak spor camiasında örnek oluşturup en büyük iyiliği Maltepespor kulübüne yaptığı düşünülmektedir.
Bu değerli futbolcuların son iki müsabakada kötü performans çizmeleri halinde ortaya çıkacak sonuçlar kulübümüz ve spor camiası açısından düşünmek dahi istemiyoruz.
Beykoz Spor Kulübü olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm birleşenlerimiz ile etik kurallara uygun olarak mücadelemize devam edeceğimizi hatırlatır saha içi rakiplerimizin de bu değerlere saygılı olmasını bekleriz.
Maltepespor kulübünü izah ettiğimiz üzere etik kullara uygun eşit şartlarda mücadeleye davet ediyoruz.
Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur.
BEYKOZ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder